שאלות ותשובות

רישיון נהיגה ספורטיבי

רישיון הנהיגה הספורטיבי מקנה לך אפשרות להתחרות במירוצי הנהיגה והרכיבה בישראל באופן חוקי ובנוסף מכניס אותך לפוליסת הביטוח של הספורט המוטורי כל עוד אתה נוהג ורוכב לפי הכללים.
 
בכדי לקבל רישיון נהיגה ספורטיבי יש צורך בבדיקות רפואיות אצל רופא ספורט מוסמך ואופטומטריסט, מלבד זה יש צורך בקורס תאורתי שבסופו יש מבחן בעל 25 שאלות אמריקאיות. ילדים ומבוגרים ללא רישיון תואם בתחבורה יצטרכו לעשות הכשרה מעשית שכוללת נסיעה קצרה מול מדריך ומאמן מוסמך על כלי הרכב התואם בכדי לראות שהשליטה בכלי מספקת.
 לפרטים נוספים 058-6777399 משרד ספארקו רישוי והכשרות.

בכדי להירשם לקורס רישיונות יש צורך לשלוח הודעה או להתקשר לטלפון 0586777399 – משרד ספארקו רישוי והכשרות או לשלוח הודעה עם פרטייך ועם בקשה להצטרף לקורס רישיונות הקרוב.

עלות רישיון ספורטיבי מתחלק לכמה חלקים:

  1. מחיר הכשרה לרישיון 650 ₪
  2. בדיקות רפואיות – אנו ממליצים לעשות את הבדיקות הרפואיות ב”מכון השלום” כפר קאסם, שם סה”כ בדיקות הרפואיות עלותם 150 ₪ (אך ניתן לעשות בכל מכון לרפואת ספורט בישראל).
  3. למי שיש צורך בהכשרה מעשית העלות משתנה על פי התחום.
  4. אגרה 61 ש”ח משולמת למשרד הספורט 
רישיון הנהיגה הספורטיבי תקף בכל פעם לשנה אחת בלבד, בכל שנה בכדי לחדש יש צורך בבדיקות רפואיות אצל רופא מוסמך ובנוסף אגרת חידוש בסה”כ של 61 ₪ שמשולמת באתר הרשות לנהיגה ספורטיבית. לצורך עזרה בחידוש ניתן לפנות אלינו לספארקו בטלפון – 058-6777399.
 
אין צורך ברישיון נהיגה רגיל מכיוון שיש אפשרות בהכשרה מעשית, אך במקרה של שלילת רישיון התחבורה ישלל גם רישיון המירוצים לאותו תקופת זמן.
 
בספורט המוטורי תמיד מומלץ להתאמן לפני שקופצים למים עם הכרישים, לכן אצלנו בספארקו ניתן לעשות את זה עם המדריכים והמאמנים הטובים בארץ בכל תחומי הנהיגה. לפרטים נוספים ניתן ללחוץ על “חווית נהיגה” או “קורסים מקצועיים“.
 

איך מתחרים במרוצים

ספארקו ישראל מריצה את אליפות ישראל למרוצי אספלט עבור ההתאחדות למכוניות וקארטינג,

קטגוריות: רדיקל, ספארקו206קאפ, קטגוריה פתוחה, גרופ N.

במרוצי הראלי ניתן להתחרות עם מכונית מתאימה במיוחד לראלי, מבנה השילדה כלוב הבטיחות בולמי הזעזועים צמיגים כולם מיוחדים לענף זה, ניתן לרכוש אצלנו מכונית חדשה או משומשת לענף זה.

קארטינג ואופנוע מגיל 8

מכוניות גימקאנה 14

מכוניות בכל הענפים מגיל 16

ראלי – מסלול אספלט או עפר המורכב מקטעים תחרותיים ברכב נהג ונהג משנה ( נווט ) השם באליפות העולם WRC

ראליספרינט – מסלול עפר קצר עד 6 ק”מ, המנצח הוא מי שעשה את העקפה הבודדת המהירה ביותר

ראליקרוס – מסלול סגור משולב אספלט עם עפר מתחרים אחד בשני עד 6 מכוניות ביחד במסלול

טורינג – מירוץ מכוניות במסלול אספלט

דראג – מסלול 400 מטר בקו ישר בו שתי מכוניות מתחרות אחת בשניה מי מסיים ראשון את המסלול

דריפט – עולם ההחלקות מיועד למכוניות הנעה אחורית

טיים אטאק / זמן מטרה – מתחרים כל אחד לבד מול השעון מיועד לרכבים מספר צהוב ומספר אפור

קארטינג – מיועד לילדים מגיל 8 עד קטגוריות בוגרים

עלויות המירוצים בחו”ל מאוד יקרות, אנחנו ממליצים להתחיל להתאמן ולהתחרות פה בישראל בתקציב קטן מאד בהשוואה לחו”ל ובמידה ויש פוטנציאל וכשרון ניתן לעבור לחו”ל בשלב השני.

אנחנו ממליצים קודם כל לקחת מספר ימי אימון ולא לקפוץ ראש ישר לתוך מירוץ, אצלנו ניתן לקיים ימי אימון אישים אחד על אחד, לאחר רכישת מיומנות באימונים ניתן לרכוש או להשכיר מכונית או קארטינג.

ספורט מוטורי הוא הפתרון המשולם לכל הילדים הלא מרוכזים, ספורט מטורי דורש משמעת, אחריות אישית, כושר גופני וריכוז רב, בספורט המוטורי ” כל הלא המרוכזים ” פתאום מרוכזים, לספארקו ישראל ניסיון רב מאד עם תחום זה ונשמח לעמוד לרשותכם לילדים מגיל 8. 

כל אחד יכול להתחרות, אצלנו בליגה יש קטגוריה לכל רמה כלומר התחרות היא בן נהגים ברמה שווה, ככל שיש התקדמות ניתן לעבור מקטגוריה לקטגוריה. בסופו של יום זה תחביב ולא כל אחד חייב להיות מיכאל שומכאר, כאשר מגיעים לאימון אישי אצלנו ניתן לקבל לאחר מספר אימונים מדידות זמנים ושימוש בטלמטריה הכוונה אישית במה נכון להשקיעה ומה הפוטנציאל האישי.
 

השתתפות באימונים וימי מסלול

ניתן לנהוג עם הרכב הפרטי במסלול מירוצים במסגרת ימי מסלול, חובה: רישיון רכב, רישין נהיגה, ביטוח בתוקף. חובה שימוש בקסדה

ניתן להתאמן על רכבי המירוץ שלנו ביחד עם מדריך ומאמן מוסמך בעל תעודת הסמכה מהרשות לנהיגה ספורטיבית משרד הספורט.

כן ניתן לקבל הדרכה על הרכב הפרטי של הלקוח

השתתפות בהדרכות וחוויות נהיגה

בהחלט ניתן לבוא לחוייה חד פעמית רק ” להרגיש ” את מכונית המירוץ או כמתנת יום הולדת.
 

הבן, הבת, סימו טסט וקיבלו רישיון, האם הם יודעים לנהוג ? כמה הם באמת מבינים את הרכב ? האם ברגע האמת יפעלו נכון ? אצלנו לומדים לנהוג !  הדרכת נהיגה חובה לכל מי שקיבל רישיון וכמובן גם למי שנוהג שנים רבות.

אצלנו קיימת האפשרות לחוות נהיגה במכונית מירוץ במסלול מירוצים רשמי.

גם לאלוף עולם יש מאמן, בספארקו ישראל מאמנים לא רק נהגים חדשים גם נהגים המתחרים באליפות ישראל. אצלנו המדריכים וההדרכות לכל הרמות.